KORTNYTT

Feil på adgangssystemet på campus

Publisert Sist oppdatert

UiB opplever for øyeblikket sporadiske feil på adgangskontrollsystemet. Det jobbes med å løse problemet, men så lenge dette vedvarer har vi følgende råd:

  • Kortsenteret følger fortløpende med på situasjonen, får automatisk beskjeder om feil på adgangskort i sanntid og retter feilene så raskt de kan.
  • Hvis kortet ditt ikke virker vil vi helst at du forsøker en alternativ inngang, venter 5-10 min før du forsøker igjen slik at kortsenteret får mulighet til å rette feilen, eller kontakter en kollega på innsiden av bygget som kan slippe deg inn. Hvis disse alternativene ikke er aktuelle kan kortsenteret nås på telefon: 55 58 99 07, men vi ber om at du kun ringer om det er nødvendig da dette kan føre til stor trafikk på senterets telefonlinje
  • Nye studenter bes møte på Studentsenteret for å få adgangskort som vanlig.

UiB jobber for å løse problemet sammen med ekstern leverandør.

Dersom problemet ikke er løst i løpet av kort tid vil vi iverksette tiltak som sikrer ansatte og studenter tilgang til byggene.

Vi beklager eventuelle ulemper dette medfører.

Powered by Labrador CMS